تاریخچه جورج فیشر

تاریخچه جورج فیشر


مقدمه

شرکت جورج فیشر توانسته است در طول بیش از 200 سال، به موفقیت های بیشماری در عرصه های جهانی دست یابد.  این شرکت که توسط جان کنراد فیشر در سال 1802 تاسیس شد، کار خود را ابتدا به عنوان یک کارگاه ذوب مس و توسعه آلیاژهای جدید آغاز کرد و با پیشرفت روز افزون به یکی از پیشگامان جهانی در صنعت تاسیسات تبدیل شد. در انتهای قرن نوزدهم،  این شرکت اقدام به تولید اتصالات چدنی با کیفیت بالا کرد که پایه و اساس بخش کنونی سیستمهای لوله کشی جورج فیشر می باشد. در حال حاضر،  شرکت جورج فیشر بعنوان یک تامین کننده جهانی و پیشرو در زمینه سیستم های تاسیساتی محسوب می شود.

تاریخچه شرکت به ترتیب سال

1802

تاسیس شرکت در شهر Schaffhausen سوئیس

در 3 ژوئن سال 1802، جان کنراد فیشر 29 ساله ( 1854-1773 ) یک آسیاب آبی را در خارج از شهر Schaffhausen خریداری کرد. او از این آسیاب جهت ذوب مس و توسعه آلیاژهای جدید استفاده کرد.

1864

تولید اتصالات چدنی

جورج فیشر دوم پسر جورج اول ( 1887 – 1834 ) و نوه جان کنراد فیشر، برای اولین بار در اروپا شروع به تولید انبوه اتصالات فلزی در شهر Schaffhausen  کرد.

1903

ثبت علامت تجاری:

با توجه به اختراع و ساخت چهار راه گالوانیزه توسط شرکت جورج فیشر، علامت تجاری جدید این شرکت با مشخصه + که الهام گرفته از این اتصال بود به طور رسمی ثبت شد.

 

 

1957

تولید لوله و اتصالات پلاستیکی:

پس از 4 سال تحقیق، اولین خط تولید لوله و اتصالات PVC و PE در یکی از کارخانجات جورج فیشر واقع در شهر Singen  آلمان آغاز شد.

1971

تولید شیر آلات پلاستیکی در سوئیس:

کارخانه تولید شیر آلات پلاستیکی در سوئیس افتتاح شد.

1976

راه اندازی واحد فروش در شهر Tustin کالیفرنیا- امریکا:

شرکت جورج فیشر اقدام به راه اندازی یک واحد فروش در شهر Tustin واقع درکالیفرنیا امریکا کرد. هدف از تاسیس این بخش، راهیابی محصولات این شرکت به شمال، مرکز و جنوب امریکا بود.

1987

راه اندازی و شروع به کار واحد ابزار دقیق:

شرکت جورج فیشر مالکیت شرکت Signet Scientific  واقع درEl Monte  کالیفرنیا را که تجهیزات اندازه گیری، کنترل جریان و ابزار دقیق را تولید می کرد، به دست اورد.

1996

راه اندازی اولین خط تولید لوله و اتصالات در امریکا :

پس از مالکیت کمپانی R&G Sloane در Little Rock امریکا و تاسیس حقوقی شرکت Georg Fischer Sloane ، شرکت جورج فیشر، کارخانه تولید لوله و اتصالات پلاستیکی را در امریکای شمالی، افتتاح کرد.

2008

مالکیت شرکت JRG Gunzenhauser :

شرکت جورج فیشر کلیه سهام شرکت JRG Gunzenhauser  در Sissach سوئیس را خریداری کرد. شرکت JRG به عنوان یکی از تامین کننده های اصلی تجهیزات سیستمهای توزیع آب مصرفی و تهویه مطبوع در اروپا محسوب می شود.

 

2010

نسل جدید شیرهای دیافراگمی:

در این سال، شرکت جورج فیشر نسل جدیدی از شیرهای دیافراگمی را روانه بازار کرد. از جمله مزایای این شیرها، می توان به عدم خوردگی قسمت پلاستیکی، و عایق بودن صدا اشاره کرد.

2011

مالکیت شرکت  Harvel  امریکا:

شرکت جورج فیشر مالکیت شرکت Harvel امریکا را که تولید کننده سیستمهای لوله کشی صنعتی، PVC و C-PVC  بود را به دست آورد. با این اقدام توانست گامی دیگر به سمت اجرای استراتژی های خود جهت گسترش جهانی سیستمهای لوله کشی جورج فیشر بردارد.

2014

شیر تنظیم فشار با بدنه پلاستیکی:

شرکت جورج فیشر  اقدام به تولید شیر تنظیم فشار با بدنه پلاستیکی کرد. طراحی منحصر به فرد این شیر سبب شد تا استفاده از این شیر در فضای محدود هم امکان پذیر باشد. به علاوه این شیر از طول عمر و استحکام زیادی برخوردار است.

2015

مهمترین سفارش جهت بزرگترین کشتی کروز:

شرکت جورج فیشر یک سفارش به ارزش بیش از 15 میلیون یورو از شرکت کشتی سازی STX فرانسه دریافت کرده است. قرار است تا از محصولات جورج فیشر در این کشتی استفاده شود.